HNP72W-240
HN-Power desktop power supply series HNP72W /
HNP72EU
Desktop switching power supplies with a 2,1 x 5,5mm coax output plug, a universal input, a low no-load power and are protected against short circuit and overload. We offer the following types of this HN-Power series: HNP72EU-120, HNP72EU-240, HNP72W-120, and HNP72W-240.
  • single output
  • output:72W
  • input voltage: 100 to 240V AC (50/60Hz)
  • maximal input inrush current: 50A
  • operating temperature: 0 to +40°C
  • cable length: 1,5m
  • output plug: 2,1 x 5,5mm
HNP72W-240
256670 HNP72W-240 HNP72W-240 HN-Power desktop power supply series HNP72W / . HNP72EU. Desktop switching power supplies with a 2,1 x 5,5mm coax output plug, a universal input, a low no-load power and are protected against short circuit and overload. We offer the following types of this HN-Power series: HNP72EU-120, HNP72EU-240, HNP72W-120, and HNP72W-240. single output output:72W input voltage: 100 to 240V AC (50/60Hz) maximal input inrush current: 50A operating temperature: 0 to +40°C cable length: 1,5m output plug: 2,1 x 5,5mm