XDR-75-48LA
Mean Well DIN rail power supplies series XDR-75
Power supplies in a enclosed housing with 75W and DC-OK signal. These devices are suitable for Din rail mounting, as well as they are potected against over voltage, over load (auto recovery), over temperature, and short circuit. We offer various types of this Mean Well series.
  • current: 75W
  • input voltage range: 85 to 305V AC (47 to 63Hz), 80 to 431V DC
  • maximal inrush power: 10A
  • operating temperature: -40 to +85°C
  • dimensions: 30x125.2x116mm
  • weight: 496g
XDR-75-48LA
256615 XDR-75-48LA XDR-75-48LA Mean Well DIN rail power supplies series XDR-75. Power supplies in a enclosed housing with 75W and DC-OK signal. These devices are suitable for Din rail mounting, as well as they are potected against over voltage, over load (auto recovery), over temperature, and short circuit. We offer various types of this Mean Well series. current: 75W input voltage range: 85 to 305V AC (47 to 63Hz), 80 to 431V DC maximal inrush power: 10A operating temperature: -40 to +85°C dimensions: 30x125.2x116mm weight: 496g