RACPRO1-S120/12
Recom AC/DC industry power supplies DIN rail series RACPRO1-S120
AC/DC industry power supplies with a output power of 120W and a output voltage of 12V, 24V, or 48V. These devices are suitable for application in industry and ITE, as well as they are compact and can be applied onto a DIN rail. We offer the following types of this Recom series: RACPRO1-S120/12, RACPRO1-S120/24, and RACPRO1-S120/48.
  • output power: 96 to 120W
  • output voltage: 12 to 48V
  • output current: 2,5 to 8A
  • operating temperature: -40 to +60°C
  • dimensions: 100x28x112mm
RACPRO1-S120/12
256242 RACPRO1-S120/12 RACPRO1-S120/12 Recom AC/DC industry power supplies DIN rail series RACPRO1-S120. AC/DC industry power supplies with a output power of 120W and a output voltage of 12V, 24V, or 48V. These devices are suitable for application in industry and ITE, as well as they are compact and can be applied onto a DIN rail. We offer the following types of this Recom series: RACPRO1-S120/12, RACPRO1-S120/24, and RACPRO1-S120/48. output power: 96 to 120W output voltage: 12 to 48V output current: 2,5 to 8A operating temperature: -40 to +60°C dimensions: 100x28x112mm