RACPRO1-S480/24
Recom AC/DC industry power supplies DIN rail series RACPRO1-S480
AC/DC industry power supplies with a output power of 480W and a output voltage of 24V or 48V. These devices are suitable for application in industry and ITE, as well as they are compact and can be applied onto a DIN rail. We offer the following types of this Recom series: RACPRO1-S480/24 and RACPRO1-S480/48
  • output power: 480W
  • output voltage: 24 to 48V
  • output current: 10 to 20A
  • operating temperature: -40 to +60°C
  • dimensions: 135x52x155mm
RACPRO1-S480/24
256248 RACPRO1-S480/24 RACPRO1-S480/24 Recom AC/DC industry power supplies DIN rail series RACPRO1-S480. AC/DC industry power supplies with a output power of 480W and a output voltage of 24V or 48V. These devices are suitable for application in industry and ITE, as well as they are compact and can be applied onto a DIN rail. We offer the following types of this Recom series: RACPRO1-S480/24 and RACPRO1-S480/48 output power: 480W output voltage: 24 to 48V output current: 10 to 20A operating temperature: -40 to +60°C dimensions: 135x52x155mm