235010 KSN T 16 A 160016.16GT 160016.16GT Siba SMD fuse series 160016. time lag SMD fuses in a compact size (16x4,4x4,4mm) insulator is made of a ceramic tube with filling contact caps are made of silver-plated copper-alloy suitable for a soldering heat of up to 260°C/10s (IEC60068) rated breaking capacity: 1500A rated voltage: 250V taped