109777 GMB 100 V 22000 µF GMB22310065100 GMB22310065100 FTCAP capacitor series GM. Radial type electrolytic capacitors, with screw terminals for stud mounting. We offer various types of this FTCAP series. operating temperature: -40 to +85°C capacitance tolerance: ±20% bulk Matching GMA clamps
Specifications
manufacturer
Manufacturer's name GMB22310065100
Nominal voltage [V DC] 100
Reverse current [A] 15
Impedance [mΩ] 7
Rated capacitance [µF] 22.000
Loss factor at 100Hz, 20°C [%] 9