HNP65EU-CPDGaN
HN-Power USB plug-in power supply series HNP_USB
  • single output
  • output: 6 to 65W
  • input voltage: 90 to 264V AC
  • input voltage HNP-USBCAR-NANO: 12 to 24V DC
  • operating temperature: -5 to +45°C
  • operating temperature HNP_L6, HNP40_: -10 to +40°C
HNP65EU-CPDGaN
242396 HNP65EU-CPDGaN HNP65EU-CPDGAN HNP65EU-CPDGAN HN-Power USB plug-in power supply series HNP_USB. USB plug-in switching power supplies with a europlug, a universal input, insulation class II and partly a low no-load power consumption. These devices are protected against short circuit as well as overload and comply with EN62368-1 as well as EN55032. We offer various types of this HN-Power series. single output output: 6 to 65W input voltage: 90 to 264V AC input voltage HNP-USBCAR-NANO: 12 to 24V DC operating temperature: -5 to +45°C operating temperature HNP_L6, HNP40_: -10 to +40°C