HNP12H-120
HN-Power wall mount power supplies series HNP12H
Wall mount switching power supplies with 12W, protection class II, and with energy efficiency (EU) 2019/1782 Level VI. These devices are protected against overload and conform with EN62368-1, EN61558-2-16, EN61558-1, EN55032, as well as EN55014. We offer the following types of this HP-Power series: HNP12H-050, HNP12H-120, and HNP12H-240.
  • output: 12W
  • input voltage range: 100 to 240V AC (47 to 63Hz)
  • input current: 0,45A
  • discharge current: 0,25mA
  • cable lenght: 1,5m
  • connection type, input: euro plug
  • output plug: 2,1x5,5mm
  • operating temperature: -10 to +40°C
  • weight: 75g
HNP12H-120
247293 HNP12H-120 HNP12H-120 HN-Power wall mount power supplies series HNP12H. Wall mount switching power supplies with 12W, protection class II, and with energy efficiency (EU) 2019/1782 Level VI. These devices are protected against overload and conform with EN62368-1, EN61558-2-16, EN61558-1, EN55032, as well as EN55014. We offer the following types of this HP-Power series: HNP12H-050, HNP12H-120, and HNP12H-240. output: 12W input voltage range: 100 to 240V AC (47 to 63Hz) input current: 0,45A discharge current: 0,25mA cable lenght: 1,5m connection type, input: euro plug output plug: 2,1x5,5mm operating temperature: -10 to +40°C weight: 75g