HNP24-240-L6
HN-Power plug-in power supply series HNP24-L6
Plug-in switching power supplies in a compact housing with 24W, a europlug, energy efficiency Level VI, insulation class II and a universal input. These devices are protected against overload as well as short circuit and comply with EN62368-1, EN55032, EN55035, EN61000-3-2 as well as EN61000-3-3. We offer the following types of this HN-Power series: HNP24-120-L6 and HNP24-240-L6.
  • single output
  • output: 24W
  • input voltage: 90 to 264V AC (47 to 63Hz)
  • maximal input inrush current: 30A
  • no-load power: <0,075W
  • cable length: 1,5m
  • operating temperature: -10 to +40°C
  • output plug: 2,1x5,5mm
  • weight: 110g
HNP24-240-L6
107126 HNP24-240-L6 HNP24-240L6 HNP24-240L6 HN-Power plug-in power supply series HNP24-L6. Plug-in&nbsp;switching power&nbsp;supplies in a compact housing with 24W, a europlug, energy&nbsp;efficiency Level VI, insulation class II and a universal input. These devices are protected against overload as well as short circuit and comply with&nbsp;EN62368-1, EN55032, EN55035, EN61000-3-2 as well as EN61000-3-3. We offer the following types of this HN-Power&nbsp;series:&nbsp;HNP24-120-L6 and HNP24-240-L6. single output output: 24W input voltage: 90 to 264V AC (47 to 63Hz) maximal input inrush current: 30A no-load power: &lt;0,075W cable length: 1,5m operating temperature: -10 to +40&deg;C output plug: 2,1x5,5mm weight: 110g