HNP24I-090L6
HN-Power plug-in power supplies series HNP24I
These plug-in power supplies for input plug adapters include adapters for Europa, USA/North America, UK, and Australia. They have a 2,1x5,5mm Koax output plug and a universal input. These devices conform eith the isolation class II, as well as they are protected against overload and short circuit. We offer the following types of this HN-Power series: HNP24I-090L6, HNP24I-120L6, HNP24I-150L6, and HNP06I-240L6.
  • power: 24W
  • input voltage range: 90 to 264V AC (47 to 63Hz)
  • inrush current, max.: 30A
  • connection length: 1,5m
  • operating temperature: -10 to +40°C
  • dimensions: 2,1x5,5mm
  • weight: 95g
HNP24I-090L6
247565 HNP24I-090L6 HNP24I-090L6 HN-Power plug-in power supplies series HNP24I. These plug-in power supplies for input plug adapters include adapters for Europa, USA/North America, UK, and Australia. They have a 2,1x5,5mm Koax output plug and a universal input. These devices conform eith the isolation class II, as well as they are protected against overload and short circuit. We offer the following types of this HN-Power series: HNP24I-090L6, HNP24I-120L6, HNP24I-150L6, and HNP06I-240L6. power: 24W input voltage range: 90 to 264V AC (47 to 63Hz) inrush current, max.: 30A connection length: 1,5m operating temperature: -10 to +40°C dimensions: 2,1x5,5mm weight: 95g