110007 WP 12V 7,2Ah F1 WP7.2-12A-F1 WP7.2-12A-F1 Lead-acid rechargeable batteries series WP by Kung Long. We are offering the following types by Kung Long: WP 12V 0,8Ah, WP 12V 1,2Ah, WP 12V 2Ah, WP 12V 2,1Ah, WP 12V 2,2Ah, WP 12V 2,6Ah, WP 12V 3,3Ah, WP 12V 4,5Ah, WP 12V 7,2Ah F1, WP 12V 7,2Ah F2, WP 12V 12Ah F1, WP 12V 18Ah SHR, WP 12V 24Ah, WP 12V 26Ah, WPS 12V 40Ah, WP 12V 45Ah and WP 12V 65Ah. • faston contact 4.8mm charging methods (at 25°C):• cycle use: charging voltage 14.4 to 15V• standby use: float charging voltage 13.5 to 13.8V operating temperature range:• charge: -15 to +40°C• discharge: -15 to +50°C• storage: -15 to +40°C