GST18E09-P1J
Mean Well plug-in power supply series GST18E
Plug-in switching power supplies in a plastic housing with 18W, a europlug, a universal input, insulation class II, energy efficiency Level VI and a low no-load power. These devices are protected against overload (auto recovery), overvoltage as well as short circuit and comply with EN62368-1, EN55032 class B, EN61000-3-2 class A as well as EN61000-3-3. We offer the following types of this Mean Well series: GST18E05-P1J, GST18E07-P1J, GST18E09-P1J, GST18E12-P1J, GST18E15-P1J, GST18E24-P1J, GST18E28-P1J and GST18E48-P1J.
  • single output
  • output: 15 to 18W
  • input voltage: 85 to 264V AC (47 to 63Hz)
  • maximal input inrush current: 65A
  • no-load power: <0,075W
  • input plug: Euro
  • output plug: 2,1x5,5mm coaxial
  • operating temperature: -30 to +70°C
  • weight: 202g
GST18E09-P1J
104451 GST18E09-P1J GST18E09-P1J 4711287430256 Mean Well plug-in power supply series GST18E. Plug-in switching power&nbsp;supplies in a plastic housing with 18W, a&nbsp;europlug, a&nbsp;universal input,&nbsp;insulation class II, energy efficiency Level VI and a low no-load power.&nbsp;These devices are protected against overload (auto recovery),&nbsp;overvoltage as well as short&nbsp;circuit and comply with&nbsp;EN62368-1, EN55032 class B, EN61000-3-2 class A as well as EN61000-3-3. We offer the following types of this Mean Well series:&nbsp;GST18E05-P1J, GST18E07-P1J, GST18E09-P1J, GST18E12-P1J, GST18E15-P1J, GST18E24-P1J, GST18E28-P1J and GST18E48-P1J. single output output: 15 to 18W input voltage: 85 to 264V AC (47 to 63Hz) maximal input inrush current: 65A no-load power: &lt;0,075W input plug: Euro output plug: 2,1x5,5mm&nbsp;coaxial operating temperature: -30 to +70&deg;C weight: 202g