GST25E12-P1J
Mean Well plug-in power supply series GST25E
Plug-in switching power supplies in a plastic housing with 25W, a europlug, a universal input, an LED indicator for power on, a low no-load power, insulation class II and energy efficiency Level VI. These devices are protected against overload (auto recovery), overvoltage as well as short circuit and comply with EN62368-1, EN55032 class B, EN61000-3-2 class A as well as EN61000-3-3. We offer the following types of this Mean Well series: GST25E05-P1J, GST25E07-P1J, GST25E09-P1J, GST25E12-P1J, GST25E15-P1J, GST25E18-P1J, GST25E24-P1J, GST25E28-P1J and GS25E48-P1J.
  • single output
  • output: 20 to 25W
  • input voltage: 85 to 264V AC (47 to 63Hz)
  • maximal input inrush current: 65A
  • no-load power: <0,075W
  • input plug: Euro
  • output plug: 2,1x5,5mm coaxial
  • operating temperature: -30 to +70°C
  • weight: 202,5g
GST25E12-P1J
104461 GST25E12-P1J GST25E12-P1J 4711287430355 Mean&nbsp;Well plug-in power supply series GST25E. Plug-in switching power supplies in a plastic housing with 25W, a europlug, a universal input, an LED indicator for power on, a low no-load power,&nbsp;insulation class II and energy efficiency Level VI. These devices are protected against overload (auto recovery), overvoltage as well as short circuit and&nbsp;comply with&nbsp;EN62368-1, EN55032 class B, EN61000-3-2 class&nbsp;A as well as EN61000-3-3. We offer the following types of this Mean Well series:&nbsp;GST25E05-P1J, GST25E07-P1J, GST25E09-P1J, GST25E12-P1J, GST25E15-P1J, GST25E18-P1J, GST25E24-P1J,&nbsp;GST25E28-P1J and GS25E48-P1J. single output output: 20 to 25W input voltage: 85 to 264V AC (47 to 63Hz) maximal input inrush current: 65A no-load power: &lt;0,075W input plug: Euro output plug: 2,1x5,5mm&nbsp;coaxial operating temperature: -30 to +70&deg;C weight: 202,5g