XLN-25-H-DA2
Mean Well LED driver series XLN-25
LED drivers in a plastic housing (IP67) with 25W, a Dali-2 interface, a constant power and a low no-load power (<0,5W). These devices have a built-in active PFC function and are protected against overload, overvoltage, overtemperature as well as short circuit. They are suitable for LED lighting applications, are dimmable and comply with EN61347-1, EN61347-2-13, EN55015 as well as EN61000-3-2 class C. We offer the following types of this Mean Well series.
  • single output
  • output: 25W
  • input voltage: 100 to 305V AC (47 to 63Hz), 141 to 431V DC
  • maximal input inrush current: 10A
  • withstand voltage I/P-O/P: 3750V AC
  • operating temperature: -25 to +90°C
  • dimensions: 114x44x32mm
XLN-25-H-DA2
245521 XLN-25-H-DA2 XLN-25-H-DA2 Mean Well LED driver series XLN-25. LED drivers in a&nbsp;plastic housing (IP67) with 25W, a Dali-2 interface, a constant power and a low no-load power (&lt;0,5W). These devices have a built-in active PFC function and are protected&nbsp;against overload, overvoltage, overtemperature as well as short circuit. They&nbsp;are&nbsp;suitable for LED lighting applications, are dimmable and comply with&nbsp;EN61347-1, EN61347-2-13, EN55015 as well as EN61000-3-2 class C. We offer the following types of this Mean Well series. single output output: 25W input voltage: 100 to 305V AC (47 to 63Hz), 141 to 431V DC maximal input inrush current: 10A withstand voltage I/P-O/P: 3750V AC operating temperature: -25 to +90&deg;C dimensions: 114x44x32mm