MW MG36DEU/6XC
Minwa external switching power supplies series MWMG36DEU
Desktop switching power supplies with a euro plug, 36W, universal input, switching adapter, and protection class II. These devices are suitable for application in ITE and industry. They are equipped with six removable single output plugs, and they conform with EN 61204-3, EN 61558-1, as well as EN 61558-2-16. We offer the MW MG36DEU/6XC type of this Minwa series.
  • single output
  • current: 36W
  • input voltage range: 100 to 240V AC
  • maximal off-load power: <0,1W
  • operating temperature: 0 to +25°C
  • cable length: 1,8m
MW MG36DEU/6XC
248630 MW MG36DEU/6XC MWMG36DEU/6XC MWMG36DEU/6XC Minwa external switching power supplies series MWMG36DEU. Desktop switching power supplies with a euro plug, 36W, universal input, switching adapter, and protection class II. These devices are suitable for application in ITE and industry. They are equipped with six removable single output plugs, and they conform with EN 61204-3, EN 61558-1, as well as EN 61558-2-16. We offer the MW MG36DEU/6XC type of this Minwa series. single output current: 36W input voltage range: 100 to 240V AC maximal off-load power: &lt;0,1W operating temperature: 0 to +25°C cable length: 1,8m