RACPRO1-S240/24
Recom AC/DC industry power supplies DIN rail series RACPRO1-S240
AC/DC industry power supplies with a output power of 240W and a output voltage of 24V. These devices are suitable for application in industry and ITE, as well as they are compact and can be applied onto a DIN rail. We offer the RACPRO1-S240/24 type of this Recom series.
  • output power: 240W
  • output voltage: 24V
  • output current: 10A
  • operating temperature: -40 to +60°C
  • dimensions: 125x39x139mm
RACPRO1-S240/24
256245 RACPRO1-S240/24 RACPRO1-S240/24 Recom AC/DC industry power supplies DIN rail series RACPRO1-S240. AC/DC industry power supplies with a output power of 240W and a output voltage of 24V. These devices are suitable for application in industry and ITE, as well as they are compact and can be applied onto a DIN rail. We offer the RACPRO1-S240/24 type of this Recom series. output power: 240W output voltage: 24V output current: 10A operating temperature: -40 to +60°C dimensions: 125x39x139mm