Recom AC/DC industry power supplies DIN rail series RACPRO1-S240
AC/DC industry power supplies with a output power of 240W and a output voltage of 24V. These devices are suitable for application in industry and ITE, as well as they are compact and...
AC/DC industry power supplies with a output power of 240W and a output voltage of 24V. These devices are suitable for application in industry and ITE, as well as they are compact and can be applied onto a DIN rail. We offer the RACPRO1-S240/24 type of this Recom series.
  • output power: 240W
  • output voltage: 24V
  • output current: 10A
  • operating temperature: -40 to +60°C
  • dimensions: 125x39x139mm
> More
Data Sheet
Showing 1 - 1 of 1 product
  • Product Stock Unit price Volume discounts
  • Recom
    RACPRO1-S240/24, Recom AC/DC industry power supplies DIN rail, 240W, RACPRO1-S240 series