REFIN2U-S90/24/CL
Recom DIN rail switching power supplies series REFIN2U-S
Switching power supplies in a enclosed type with 90W, a programable output voltage, and a low off-load power. These devices are suitable for DIN rail mounting, and are protected against overtemperature, overvoltge, as well as short circuit. We offer the REFIN2U-S90/24/CL type of this Recom series.
  • single output
  • power: 90W
  • input voltage: 85 to 276V AC
  • inrush current: 20A
  • operating temperature: -40 to +70°C
  • dimensions: 94,1x36,2x135mm
  • weight: 151g
REFIN2U-S90/24/CL
256241 REFIN2U-S90/24/CL REFIN2U-S90/24/CL Recom DIN rail switching power supplies series REFIN2U-S. Switching power supplies in a enclosed type with 90W, a programable output voltage, and a low off-load power. These devices are suitable for DIN rail mounting, and are protected against overtemperature, overvoltge, as well as short circuit. We offer the REFIN2U-S90/24/CL type of this Recom series. single output power: 90W input voltage: 85 to 276V AC inrush current: 20A operating temperature: -40 to +70°C dimensions: 94,1x36,2x135mm weight: 151g