154000.5GT-5K
Siba SMD fuses series 154000
Very fast acting SMD fuses in a 1206 housing with ceramic substrate and with printed fuse element. They have a high current at minimal dimensions and a rated voltage of 63V. We offer various types of this Siba series.
  • rated breaking capacity: (@DC 63V): 50A
  • dimensions (LxWxT): 3.2x1.6x0.55mm: W1=75% von W, T1/T2=0.5mm
154000.5GT-5K
254227 154000.5GT-5K 154000.5GT-5K Siba SMD fuses series 154000. Very fast acting SMD fuses in a 1206 housing with ceramic substrate and with printed fuse element. They have a high current at minimal dimensions and a rated voltage of 63V. We offer various types of this Siba series. rated breaking capacity: (@DC 63V): 50A dimensions (LxWxT): 3.2x1.6x0.55mm: W1=75% von W, T1/T2=0.5mm