17546 LFA 220V K SF23080AT-2082HBL.GN SF23080AT-2082HBL.GN Sunon fan series MA/SF/CF. AC fans with either a 4 pole brushless motor (MA_/CF_) or a shaded-pole motor (LFA_) are available. These fans have impedance protection and come equipped with either sleeve bearings (LFA 220V G), ball bearings (LFA 220V K) or vapo bearing systems (MA_/CF_). The impellers of these fans are made from thermoplastic PBT(UL94V-0). Connection to the power supply is through wires, while their operating temperature ranges between -10°C to +70°C. Their dimensions measure at 80x80x25mm and they operate on rated voltage of 230V AC.
Specifications
manufacturer
Manufacturer's name SF23080AT-20...
Current [A] 0,07
Voltage 230V AC
Dimensions 80x80x25mm
Nominal voltage [V] 230V AC