APC-25-500
Mean Well LED driver series APC-25
LED drivers in a plastic housing (IP42) with a universal input, 25W and a constant current. These devices are not dimmable and comply with UL8750 as well as EN55032. They are protected against overload (auto recovery), short circuit as well as overvoltage and are suitable for LED lighting applications. We offer the following types of this Mean Well series: APC-25-350, APC-25-500, APC-25-700 and APC-25-1050.
  • single output
  • output: 24,5 to 25,2W
  • input voltage: 90 to 264V AC (47 to 63Hz), 127 to 370V DC
  • maximal input inrush current: 45A
  • withstand voltage I/P-O/P: 3000V AC
  • operating temperature: -30 to +70°C
  • dimensions: 84x57x29,5mm
  • weight: 130g
APC-25-500
45017 APC-25-500 APC-25-500 4711287438610 Mean Well LED driver series APC-25. LED drivers in a plastic housing (IP42) with a universal input, 25W and a constant current. These devices are not dimmable and comply with UL8750 as well as EN55032. They are protected against overload (auto recovery), short circuit as well as overvoltage and are suitable for LED lighting applications. We offer the following types of this Mean Well series: APC-25-350, APC-25-500, APC-25-700 and APC-25-1050. single output output: 24,5 to 25,2W input voltage: 90 to 264V AC (47 to 63Hz), 127 to 370V DC maximal input inrush current: 45A withstand voltage I/P-O/P: 3000V AC operating temperature: -30 to +70°C dimensions: 84x57x29,5mm weight: 130g